Bydlení ve srubu

Jak se bydlí ve srubovém domě?

Bydlení ve srubu s sebou nese úplně jiný životní styl, kterému se jen málokdo již po nastěhování ubrání. Díky srubu získáte i jiný vztah k přírodě, své životosprávě, všemu živému a životu vůbec.

Co získáte bydlením ve srubu?

Bydlení ve srubu, to je příjemné a zdravé prostředí, kde struktura použitého dřeva (smrku, modřínu či borovice) a jeho vlastností vyvažujících tepelnou atmosféru a vlhkost zaručí, že relativní vlhkost vnitřního vzduchu je vždy v optimálním rozmezí relativní vlhkosti mezi 30 a 55%.

Dřevní hmota použití ve srubu na sebe ideálně váže vlhkost, rovnoměrně ji uvolňuje zpět do interiéru srubové stavby během suchých období, funguje zde vyrovnané mikroklima a dřevostavba tím přirozeně dýchá.

Bydlení v celomasivním srubovém domě, srubu ale i v roubence je velmi vhodné zejména pro astmatiky a alergiky. To vše díky vhodné ionizaci vzduchu, při které se nevíří prach a dřevní hmota pohlcuje nepříjemné pachy – i z kouření.

Přírodní nátěry srub ještě vylepší

Aby mělo dřevo v interiéru stále přirozený vzhled a přitom bylo správně ošetřeno, je ideální ho napustit pravým včelím voskem, který dodá interiéru krásný sametový lesk a přitom stále příjemně voní. Pokud je navíc použita jako izolace ve spárách ovčí vlna a v celém obytném prostoru je slabě slyšet praskání ohně z kachlových kamen dodávajících interiéru punc originality, nemůžete si neříct, udělali jsme maximum pro zdravé bydlení.

Pro ty, co stále kalkulují je také dobré připomenout, že v domě ze dřeva získáváte navíc 8 – 10% obytné plochy oproti zděné konstrukci. Rozdíl je způsoben menší tloušťkou obvodových stěn při srovnatelné tepelné izolaci.

Dřeva je dostatek, nemusíte se bát jej použít!

Víte také, že dřevo na jeden srubový dům vyprodukují naše české lesy zhruba za 4 minuty? A že zásoba dřevní hmoty v lesích České republiky za posledních 15 let vzrostla o 20%?
 

 

 

Postavili jsme si srub, pomůžeme a poradíme i s vaší stavbou srubu | užitečné odkazy